images 2Pasowanie na czytelnika
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Z tej to okazji  10 kwietnia 2024 r. uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt: „ Zaczarowany świat baśni”, przygotowane przez uczniów z klas V– VI,  którzy wprowadzili pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyli  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych.
Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robi czytając książkę. Przed złożeniem przyrzeczenia uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, odpowiedzieć na bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uroczystość przygotowała p. Jolanta Król.